Mokyklos bendruomenės išvyka

• Paskelbta: 2023-10-11
  • Kategorija: Išvykos

Spalio 10 d. Ruklos mokyklos bendruomenė vyko į Žiežmarių sinagogą. Tai yra viena iš keturiolikos medinių sinagogų Lietuvoje. Jaunoji gidė supažindino su pastato istorija, žydų įsitikinimais ir papročiais, papasakojo apie čia gyvenusias ir nuo genocido nukentėjusias šeimas. Unikalioje vietoje klausantis tokių įdomių istorijų pedagogėms kilo daug klausimų, vyko įvairūs pamąstymai. Buvo įdomu sužinoti daugiau apie Senojo Testamento tautą, susipažinti su judaizmu ir žydų kasdienybe. Mokytojos džiaugėsi žiniomis, todėl laikas prabėgo labai greitai.

Prieš grįžtant namo, kolektyvas dalyvavo edukacinėje vakarienėje sraigių ūkyje. Edukacijos metu išsiaiškino, kad sraigė turi 25 tūkstančius dantų, o maksimalus jos greitis – vos 0.046 km/h. Kaip ir ką ji valgo su tokia begalybe dantų? Kodėl prašliaužus palieka šlapią takelį? Pedagogės kartu mėgavosi gurmaniškais sraigių patiekalais bei nuostabia Strėvos upės pakrantės gamta.

Ligita Kazlauskienė