Saugesnio interneto diena

• Paskelbta: 2024-02-12
  • Kategorija: Renginiai

Kasmet antrojo mėnesio – vasario – antrosios savaitės antrąją dieną švenčiama Saugesnio interneto diena. 2024 m. vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių ši diena minima jau 21-ąjį kartą. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę – tam skirta Saugesnio interneto savaitė. Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šių metų akcijos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“. Mūsų mokykloje taip pat buvo minima ši diena. 5 kl. mokiniai piešė plakatus, o 7-8 klasių moksleivių grupė kartu su informatikos mokytoja D. Šimaitiene ir bibliotekininke J. Jovaišiene vyko į Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešąją biblioteką, kur jų laukė edukacinis užsiėmimas „Kibernetinė akademija“, skirtas Saugesnio interneto dienai pažymėti. Edukacinių veiklų metu mokiniai pasitikrino ir papildė žinias apie dirbtinio intelekto teikiamas galimybes bei keliamas grėsmes, praktikavosi, kaip atpažinti tikras ir netikras nuotraukas, atliko įvairias užduotis. Renginys pakvietė moksleivius pamąstyti apie saugaus interneto svarbą, taip pat atskleidė kritinio mąstymo ugdymo būtinybę, siekiant atpažinti galimas grėsmes ir nuo jų apsisaugoti.

Daiva Šimaitienė