Šventasis Patrikas šiandien

• Paskelbta: 2024-03-25
  • Kategorija: Renginiai

Švento Patriko diena – kultūrinė ir religinė šventė, švenčiama kasmet kovo 17, Airijos globėjo Šv. Patriko mirties dieną. Ši diena yra valstybinė šventė Airijoje, Šiaurės Airijoje, Montserato saloje ir Kanados provincijoje Niufauldlande ir Labradore. Šią dieną plačiai mini airių diaspora visame pasaulyje, ypač Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Argentinoje ir Naujojoje Zelandijoje.Šv. Patriko dėka žalias trilapis dobilas tapo Airijos simboliu: rodydamas dobilo lapą, šv. Patrikas airiams aiškino Švč. Trejybės slėpinį.

Šių metų kovo 20 d. mūsų mokykloje vyko Jonavos rajono bendrojo lavinimo mokyklų 7 klasių mokinių integruotas anglų kalbos, dorinio ugdymo (tikybos) konkursas „Šventasis Patrikas šiandien“. Sulaukėme svečių iš R. Samulevičiaus progimnazijos ir „Lietavos“ pagrindinės mokyklos. Konkurso metu 3 komandos gilino bei stiprino tikėjimo, anglų kalbos žinias, ugdėsi dvasines vertybes, atliko interaktyvias užduotis. Konkurso nugalėtoja tapo R. Samulevičiaus progimnazijos mokyklos komanda, II vieta atiteko „Lietavos“ pagrindinės mokyklos komandai, III vietą užėmė mūsų mokyklos komanda.

Happy St. Patrick’s Day ;)

Renginį organizavo anglų kalbos vyr. mokytoja Kristina Ivanovė ir tikybos mokytoja Larisa  Šakelytė.

Apie mus rašo ir ŠPT

Kristina Ivanovė, Larisa Šakelytė