Šventinė ekskursija „Senojo Kauno paslaptys“

• Paskelbta: 2023-12-19
  • Kategorija: Išvykos

Lietingą žiemos rytą 5 klasės mokiniai su spec. pedagoge, logopede Ligita ir klasės vadove Kristina išvyko į Kauną.
Mokiniai Kauno senamiestį tyrinėjo gidės pasakojimų pagražintomis Kalėdinėmis istorijomis. Kūrybiškoje ekskursijoje penktokai vaikščiojo po viduramžių Kauną – kai ką įsivaizdavo, kai ką palietė ar net paragavo… Kiek patiekalų per Kūčias valgydavo Kauno ponai? Kuo gardindavo pasninko metu valgomas košes? Kaip puošdavo Kalėdines eglutes? Atsakymų į istoriškai šventines paslaptis ieškojo tyrinėdami seniausius pastatus, patys žaisdami žydų vaikų mėgstamus žaidimus, ragaudami viduramžių skanėstus ir kitaip įsitraukdami į gyvą istorijos patyrimą.
Edukacinės ekskursijos tikslai: supažindinti moksleivius su Kauno senamiesčio istorinėmis vertybėmis; ugdyti sąmoningą vaikų požiūrį į Lietuvai itin reikšmingą kultūros paveldą, jo tausojimo, išsaugojimo svarbą pritaikant šiam nuostabiam šventiniam laikotarpiui.

Ligita Kazlauskienė