Edukacinė išvyka į Markučių dvaro muziejų

• Paskelbta: 2024-06-18
  • Kategorija: Išvykos

Šeštos klasės mokiniai vyko į Vilniaus Markučių dvaro muziejų, kur dalyvavo edukacinėse programose „Sena-nauja“ ir „Senoviniai lauko žaidimai“. Šis dvaras garsus tuo, kad čia gyveno poeto A. Puškino sūnus, buvo organizuojamos šventės poeto atminimui, išlikę jo autentiški poeto ir dvare gyvenusių jo artimųjų daiktai.

Iš pradžių lankydamiesi muziejuje tarp senų daiktų (muziejaus eksponatų), kuriuos jiems pristatė edukacinės programos vadovė, mokiniai ieškojo tų, kurie juos pakeitė šiuolaikiniame gyvenime. Pasirodo, mūsų vaikai labai labai daug žino. Jie per trumpą laiką atspėjo, kas anksčiau atstojo žaliuzes, virdulį, kompiuterį ir net Instagramą. Na o Grytės skambinimas pianinu, kuriam jau daugiau nei 200 metų, nepaliko abejingu nei vieno.

Vėliau, dvaro parke mokiniai žaidė lauko žaidimus „Kroketą“ ir „Miestelius“, kiekvieną kartą pasidžiaugdami įveikę priešininkų komandą. Po žaidimų nusileidome prie parko teritorijoje esančio tvenkinio,  pasigrožėjome šimtamečiais ąžuolais, augančiai čia pat ir saugančiais senojo dvaro paslaptis. Į mokyklą sugrįžome pasisėmę naujos patirties ir su gera nuotaika.

Išvykos organizatorės Svetlana Ržeutskaja ir Vanda Bartkevičienė

Svetlana Ržeutskaja