Instrumentų karalius kviečia

• Paskelbta: 2024-05-16
  • Kategorija: Išvykos

Gegužės 10 ir 13 dienomis 1b ir 2a klasės mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti Nacionalinės vargonininkų asociacijos įgyvendinamame projekte „Instrumentų karalius kviečia“. Pirmoji dalis „Orgelkids“ užsiėmimas vyko mūsų mokykloje. Mokiniai turėjo galimybę sukonstruoti lego „Orgelkids“ (pirmą ir kol kas vienintelį tokio tipo instrumentą Lietuvoje!), sužinojo, iš kokių medžiagų vargonai būna pagaminti, koks jų veikimo principas, iš kur ir kaip į vargonus patenka oras.

Antroji dalis vyko Kauno šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, kur išgirdo, kaip skamba ten esantys dideli istoriniai vargonai, susipažino su populiariausiais vargonų klasikos kūriniais, vargonų raidos istorija ir instrumento veikimo specifika. O kokių puikių emocijų mokiniai patyrė, kai sėdo prie vargonų ir mėgino patys groti!

Dėkojame edukatoriams  – Vilniaus šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios vargonininkei Gražinai Trekur ir Širvintų šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios vargonininkui, Lietuvos muzikos ir Teatro akademijos studentui Dailiui Kavalevskiui, bei lektorei ir atlikėjai – Eglei Rudokaitei už naujas patirtis ir už pažintį su vargonais.

Gitana Čičinskienė