Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako

• Paskelbta: 2024-06-03
  • Kategorija: Renginiai

Elektroninės cigaretės Lietuvoje, pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, rūkomos bene dažniausiai Europoje. Labiausiai „garinimas“ paplitęs tarp 5-9 klasių moksleivių. Elektroninės cigaretės – tai prietaisas, susidedantis iš skysčiu užpildytos kasetės, kaitiklio bei baterijos. Tyrimai parodė, kad elektroninėse cigaretėse be nikotino randama kancerogeninių medžiagų ir kitų nuodingų medžiagų, keliančių pavojų inkstų veiklai, nervų ir kvėpavimo sistemoms. Ištyrus elektroninių cigarečių aerozolio sudėtį, buvo rasta sidabro, geležies, aliuminio, silikato dalelių ir mikroskopinių alavo, chromo bei nikelio dalelių. Šių medžiagų koncentracija buvo didesnė arba tokia pati kaip ir tabako cigarečių dūmuose. Elektroninių cigarečių sudėtyje esantis propilenglikolis – labai degios dujos, todėl yra tikimybė, kad kaistanti elektroninė cigaretė gali sprogti.

Norint kuo daugiau sužinoti apie elektronines cigaretes, gegužės 31-ąją Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro 8 klasės mokiniai dalyvavo Jonavos jaunimo koordinatorių suorganizuotame renginyje Pasaulinei dienai be tabako paminėti. Renginio metu koordinatorės pasakojo, kokią žalą jaunimui daro elektroninės cigaretės bei kartu pakvietė į diskusiją aiškinantis mitus ir faktus apie šį žalingą įprotį.

Rūta Červiakovskė