Tarptautinis Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projektas  „Baltų literatūros savaitė/ Baltu literatūras nedela“

Š. m. rugsėjo 21 -25 dienomis  mūsų mokykla dalyvavo tarptautiniame Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekte  „Baltų literatūros savaitė/ Baltu literatūras nedela“, kuriuo metu 6b, 7  klasių mokiniai (koordinatorė: lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Regina Šereikė) su bendraamžiais iš kelių dešimčių Lietuvos ir Latvijos mokyklų domėjosi kaimyninės šalies istorija, kalba, kultūra, geografija, susipažino su latvių rašytojais, skaitė ir interpretavo jų kūrinius, minėjo Baltų vienybės dieną bei dalinosi savo įspūdžiais su kitais bendruomenės nariais bei projekto dalyviais. Projektas „Baltų literatūros savaitė“ Lietuvos ir Latvijos mokyklose vyksta nuo 2017 metų. Mūsų mokykla jame dalyvavo jau ne pirmą kartą.

Šiame projekte mūsų mokyklos  mokiniai  skaitė nuostabią  Anos Saksės knygelę „Pasakos apie gėles“ ir buvo sužavėti nuostabiomis pasakomis iš gėlių gyvenimo, kurios panašios į žmonių likimus: liūdnos ir tragiškos, apie meilę ir gėrį, išdavystę ir neapykantą. Labiausiai patikusias pasakas iliustravo, kūrė ir minė mįsles apie gėles. Surengė  knygoje aprašomų gėlių nuotraukų parodą. Mokėsi gėlių pavadinimų latvių kalba, lygino su gimtąja kalba.

Šio projekto iniciatoriai – Jonavos rajono Žeimių mokykla –daugiafunkcis centras ir Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis.

Projekto partneriai – Vytauto Didžiojo universitetasLatvijos Respublikos ambasada LietuvojeLietuvos Respublikos ambasada LatvijojeJonavos rajono savivaldybėLatvijos Nacionalinis kino centrasLietuvos kino centras.

Projekto rėmėjai: „Kavos Draugas“„Fėjos namai“„Sapiegos klinika“,„Glasseson“„Skaitmeninė rinkodara“„Lonas“.

Projekto Facebook grupė: „Baltų literatūros savaitė/Baltu literatūras nedēļa“

Projekto koordinatorė  lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  metodininkė Regina Šereikė