Mokyklos taryba

Mokyklos tarybos sudėtis 2023–2024 m. m.

Eil. Nr. Vardas, pavardė Atstovavimas Pareigos taryboje

Jūratė Žardeckienė

Ruklos miestelio bendruomenės atstovė

Informacija

Mokyklos taryba yra aukščiausia mokyklos savivaldos institucija, sudaryta iš mokinių, mokytojų, tėvų (globėjų, rūpintojų), nepedagoginių darbuotojų, vietos bendruomenės atstovų. mokyklos taryba telkia mokyklos darbuotojus, vaikų tėvus (globėjus, rūpintojus), mokinius, vietos bendruomenę demokratiniam mokyklos valdymui, padeda spręsti Mokyklai aktualius klausimus, atstovauja teisėtiems mokyklos interesams.

Mokyklos tarybą sudaro nelyginis narių skaičius – 9. Į mokyklos tarybą po 2 atstovus deleguoja: visuotinis tėvų susirinkimas – tėvus (globėjus, rūpintojus), kurie nėra mokyklos darbuotojai, mokinių taryba – mokinius, mokytojų taryba – mokytojus (pedagogus), nepedagoginių darbuotojų susirinkimas – nepedagoginius darbuotojus; 1 bendruomenės atstovą deleguoja seniūnaičių sueiga.

Mokyklos taryba renkama 2 (dvejiems) metams. Mokyklos tarybos nario kadencijų skaičius – 2 (du).

Mokyklos  tarybos nariai atviru balsavimu tarybos posėdyje išrenka tarybos pirmininką, pirmininko pavaduotoją ir sekretorių. Mokyklos tarybos nariu negali būti direktorius, valstybės politikai, politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai.

Mokyklos tarybos posėdžiai organizuojami ne rečiau kaip 2 kartus per metus. Prireikus gali būti sušauktas neeilinis tarybos posėdis. Mokyklos tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai visų jos narių. Nutarimai priimami posėdyje dalyvaujančių balsų dauguma. Esant lygiam „už“ ir „prieš“ balsų skaičiui, sprendžiamasis balsas priklauso Mokyklos tarybos pirmininkui.

Mokyklos tarybos kompetencija

• Svarsto ir teikia siūlymus dėl Nuostatų, strateginio plano, metinių veiklos planų, mokyklos darbo tvarkos taisyklių ir jų pakeitimų, ugdymo planų, kitų mokyklos veiklą reglamentuojančių dokumentų, teikiamų direktoriaus.
  • Teikia siūlymus dėl saugių ugdymo(si) ir darbo sąlygų sudarymo, talkina formuojant mokyklos materialinius, finansinius ir intelektinius išteklius, svarsto mokyklos lėšų naudojimo klausimus.
  • Teikia siūlymus dėl mokinių neformaliojo švietimo užsiėmimų ir renginių organizavimo, programų, projektų rengimo, mokymo priemonių užsakymo.
  • Dalyvauja stebėtojų teisėmis pretendentų atrankoje, priimant mokytoją į darbą, išsakant nuomonę.
  • Įvertinusi direktoriaus metų veiklos ataskaitą ir mokyklos bendruomenės narių siūlymus priima sprendimą dėl direktoriaus metų veiklos įvertinimo ir pateikia jį Savivaldybės merui.
  • Svarsto mokyklos bendruomenės narių iniciatyvas ir teikia siūlymus direktoriui.
  • Svarsto direktoriaus teikiamus klausimus.
  • Pasirenka mokyklos veiklos kokybės įsivertinimo sritis, veiklos kokybės įsivertinimo atlikimo metodiką, analizuoja įsivertinimo rezultatus ir priima sprendimus dėl veiklos tobulinimo.
  • Sprendžia kitus su mokyklos veikla susijusius klausimus.
  • Mokyklos taryba už savo veiklą atsiskaito juos rinkusiems mokyklos bendruomenės nariams kartą per metus.
  • Tarybos nutarimai yra teisėti, jei jie neprieštarauja teisės aktams.